Zapytanie o powód braku ciągu auta przy ruszaniu.

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Cześć
auto A8 D2, skrzynia 5hp24 model DTD

urwał się kosz forward A, przy naprawie wymieniony na nowy kosz org ZF + uszczelki duza i mała cienka itd
konwerter nie miał jeszcze uślizgu gdy próbowalem obrócić w nim wsadzonym wałkiem kosza A, nie falowały obroty, wsteczny bieg OK na zimno i na ciepło, od poprzedniej regeneracji konwertera mineło 60 000 km dlatego jego nie wymieniałem przy tej naprawie urwanego kosza.

autem pojeździłem niecały miesiąc około 800km i ten sam objaw, auto nie ciągnie przy przygazowaniu słychac stuk i tryb awaryjny, pomyślałem że źle wsadziełem kosz i urwałem ten cienki oring ale ponownie rozebrałem skrzynie i oba oringi są całe.
Wniosek płyta sterujaca ma problem.
Czy wymiana regulatora ciśnienia (na np transGO ktory macie w ofercie) który znajduje się w dolnej przedniej części płyty wystarczy? Co jeszcze moglibyście polecić do sprawdzenia bo o ile płytę mogę sobie wyjmować przez miskę to pozostałe części to już za każdym razem wyjęcie skrzyni a to już duuużo pracy.
psg

chciałbym też rozebrac środkową głowną część płyty sterującej (trzeba uważać na kolorowe gumki i 2 sprężynki) ale z tego co widzę na filmie w 27minucie (https://www.youtube.com/watch?v=fmXC2a_d_o8) do metalowych blaszko-uszczelek przyklejone są uszczelki które trzeba wymienić. czy można je kupić osobno a nie w zestawie OHK bo jest drogi
psg

Rozbierz cała skrzynie bo nie tylko kosz A odpowiada za napęd. Sprawdź pompe i jej uszczelnienie bo może nie trzyma i nie podaje odp cisnienia. Ogólnie skrzynia na stół.
doogidog

Aha i konwentera nie sprawdzisz nie rozcinajac go. Jaki uślizg.......
doogidog

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?