BMW X1 ZF6HP19

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Witam.
Mam pytanie w sprawie automatu ZF6HP19
Problem polega na tym że o ile w zakresie do 2000 obr i powyżej 2500 obr skrzynia działa super, to pomiędzy 2000 - 2500 zaczyna zachowywać się dość nerwowo. Zmienia biegi z lekkimi przciągnięciami i delikatnie podszarpuje. Jest to denerwujące. Czy ktoś wie co z tym fantem zrobić? Olej wymieniony ZF Oryginał, przebieg 130 tyś km.
Jakiś czas temu wykonana adaptacja i kasowanie dawnego stylu jazdy. Po tym zabiegu było ślicznie przez tydzień i wróciła do stanu sprzed tego zabiegu.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
fire

W opisanym zakresie obrotów 2000-2500 biegi wchodzą jak by z lekkim przyhamowaniem. Gdzieś przeczytałem że nie którzy nazywają to powiedzeniem dzień dobry:-) Skrzynia sprawia wrażenie lekko ospałej, zamiast zmienić bieg zdecydowanie a obroty zejść w dół to efekt jest taki jak opisałem wyżej w pierwszej wypowiedzi. lekkie przeciągnięcia i delikatne szarpnięcia. Wydaje mi się że problem opisałem dość szczegółowo. Po tej adaptacji było zupełnie inaczej zmiany były zdecydowane i szybkie. Jednak powoli stan ten się zmienił i jeździ jak przed zabiegiem. Proszę o poradę i pomoc.
fire

Może trzeba by sprawdzić blok hydrauliczny z elektrozaworami. Zakłada się go do specjalnego urządzenia i wykonuje wykres jego działania. Tego typu zabiegi wykonuje oddział w Nowogrodzie ( 604 177 071 ).
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Dzięki za odpowiedz, Czyli stawia Pan na elektrozawory? Mam bardzo daleko do tej podanej przez Pana filii . Zauważyłem też że raz jest ładnie a raz nie. Gdy jest gorsza zmiana biegów słychać wyraźny dodatkowy grzechot i teraz nie wiem skąd. Czy z silnika czy ze skrzyni. I występuje on od czasu do czasu nie zawsze ale jak jest to ewidentnie skrzynia gorzej zmienia biegi, przeciąga i podszarpuje. Wszystko do dzieje się w zakresie 2100-2500. Gwałtownie przyspieszając grechot znika. Powolutku na niskich obrotach też go nie ma. A jak nie występuje wcale to jest nawet fajnie. Zastanawiałem się czy to nie turbo ale sam nie wiem. Zatrzymuję samochód i czekam chwilkę , włączam i jest dobrze. Myślałem już że temat pochodzi od klimatyzacji bo jak ją włączam jest lepiej tzn zadziej występuje ten grzechot…ale raczej to wykluczam. jednak bez klimy grzechot występuje częściej. Tylko co to ma wspólnego ze skrzynią? Ma pan pomysł? Pozdrawiam i będę wdzięczny jeśli podpowie Pan coś więcej.
fire

Oczywiście praca silnka i jego osprzętu ma duży wpływ na pracę skrzyni. Niemniej jednak proponuję aby umożliwić sprawdzenie tych zachowań warsztatowi, który zajmuje się automatami. Jazda próbna to nie to samo co opis zachowania. Jeżeli chodzi o sprawdzenie bloku hydraulicznego to się go wysyła luzem, nie potrzeba samochodu.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?